UGDYMAS

Pažadinkite žmogaus nuoširdų dėmesį viskam, kas naudinga, aukšta ir dorovinga - ir jūs galite būti ramūs, kad jis visuomet išsaugos žmogiškąjį orumą. Toks ir turi būti auklėjimo bei mokymo tikslas.

K.Ušinskis

Filosofija

Taikingos visuomenės pagrindas - mokėti bendradarbiauti, o ne konkuruoti. Bendradarbiauti išsaugant orumą ir pasitikėjimą savimi ir kitu. Visi jau žinome, kad kompleksai ir savivertė formuojasi vaikystėje. Protinga meilė skiriasi nuo besąlygiško lepinimo. Vaikui paprasčiau su aiškiomis taisyklėmis suprasti pasaulį. Tad, suprasdami, kad tik laisvas ir pasitikintis savimi žmogus yra pajėgus kurti, mylėti, per smagią ir kūrybiškumu paremtą veiklą ugdydami emocinį vaikučių intelektą, apsupdami juos visapusiškai saugia aplinka, su didele kantrybę ir protinga meile, padedame mažiesiems suprasti kokie jie yra mylimi ir šaunūs, ir kaip yra nuostabu pažinti pasaulį, mokytis ir kurti. Yra puiku, kai taikingą ir pozityvų poziūrį turi visi vaiką supantys suaugusieji.

/out_data/2017/medeinos-ugdymo-modelis.pdf

2013 m. rugsėjo mėnesį pradėjome dirbti pagal darželio "Medeina" ikimokyklinio ugdymo programą. Po poros metų ugdymo, 2015 m. spalio mėnesį, pradėjome praktiškai išbandytos programos vertinimą. Įvertinome ko iš tiesų galime išmokyti vaikučius: tinkamai pateiktas ugdymas nebūna per sunkus, "Medeinos" darželio vaikučiai noriai įsijungia į ugdomąsias veiklas kiekvieną dieną tiek darželio viduje, tiek kieme. Neturime didelių sunkumų įsigyjant ugdomųjų priemonių, auklėtojos geba ir gali kūrybiškai organizuoti veiklą.

Nuo 2016 m. sausio 29 d. dirbame pagal ATNAUJINTĄ darželio "Medeina"ikimokyklinio ugdymo programą, kuri parengta "gera pradžia" metodikos pagrindu bei atsižvelgus į Montessori pedagogikos idėjas.